W trosce o zdrowy rozwój uczniów

Podczas zorganizowanych w Gimnazjum nr 2 warsztatów uczniowie poznawali metody, które pozwalają bardziej efektywnie się uczyć.
W październiku i listopadzie w Gimnazjum nr 2 z inicjatywy nauczycielki wychowania fizycznego Bernadety Iwanejko zorganizowano warsztaty dla uczniów - „Wirus efektywnego uczenia się”. Stanowią one część ogólnopolskiego projektu, który stworzyła i prowadzi Katarzyna Rybczyńska, przy wsparciu Stowarzyszenia FAKTORIA TALENTÓW. Zajęcia kształtują umiejętność świadomego korzystania z własnej, indywidualnej strategii uczenia się, a także umiejętności zarządzania swoim potencjałem, predyspozycjami i zdolnościami. Uczestnicy nauczyli się jak tworzyć i wykorzystywać na co dzień najlepsze dla siebie metody, niezbędne podczas przyswajania i zapamiętywania informacji oraz jak je dopasowywać do własnych indywidualnych predyspozycji. Zajęcia obejmowały między innymi: umiejętność określenia i korzystania z indywidualnych kierunków motywacji, umiejętność stawiania celów i ich realizacji, określanie indywidualnie różnych nawykowych sposobów wykorzystania zmysłów podczas uczenia się oraz zapamiętywania informacji i uaktywnianie półkul mózgowych z elementami kinezjologii edukacyjnej Paula Dennisona. W trakcie warsztatów uczniowie poznali także zasady wykorzystania mnemotechnik. Wszystko to złożyło się na szybsze przyswajanie wiedzy, lepsze zapamiętywanie, a tym samym na skrócenie czasu poświęcanego na naukę. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc planowana jest kontynuacja.
W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki zdrowotnej dla dziewcząt „Akademia Dojrzewania Lactacyd" 1 grudnia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla dziewcząt Gimnazjum nr 2. Nad ich organizacją czuwała nauczycielka biologii Sylwia Muszyńska. Na spotkaniu podejmowane były tematy związane między innymi z problemami oraz przejawami okresu dojrzewania. Rozmowy przerywane był krótkimi filmami edukacyjnymi, które w delikatny sposób przedstawiały trudne dla tego wieku tematy. Na koniec spotkania każda z uczestniczek otrzymała broszurkę informacyjną „Między nami nastolatkami", która pozwoli lepiej zrozumieć procesy dojrzewania biologicznego.
2 grudnia uczniowie Gimnazjum nr 2 wzięli udział w koncercie profilaktycznym „Żyj poza klatką”, który został zrealizowany przez szkolną psycholog Małgorzatę Michalak, w ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego. Środki finansowe pozyskano z budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim. Koncert ukazał zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych takich jak alkohol, narkotyki z uwzględnieniem dopalaczy. Wykorzystane były takie elementy jak krótkie filmy animowane przedstawiające problem, rozmowy z młodzieżą oraz omawiana była prezentacja multimedialna. Koncert poprowadził pan Leszek Korzeniecki – pedagog, instruktor terapii uzależnień. Atrakcją, która bardzo ożywiła spotkanie, był udział rapera Jacka Nerkowskiego.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Ostatnio komentowane
- Rekordowy maraton wędkarski
- Międzyrzecka „Jedynka” z dużym dofinansowaniem!
- Miłosz Bachonko zagra podczas Dni Drelowa
- Do Siedlec autostradą jeszcze w tym roku
- Przedwakacyjny upominek firmy Wipasz dla uczniów międzyrzeckich szkół
- Wystrzałowe powitanie lata na strzelnicy LOK w Aleksandrówce
- Zaginął Grzegorz Komarowski