Rady Rodziny już działa

Pod koniec lutego odbyło się pierwsze posiedzenie powołanej przez burmistrza Międzyrzeckiej Rady Rodziny.
- Mamy już Młodzieżową Radę Miasta, Radę Seniorów, rady kultury, sportu i przedsiębiorców, uznałem więc, że konieczne jest powołanie jeszcze jednego bardzo ważnego organu – mówi burmistrz Artur Grzyb. - Członkowie rady będą mogli zgłaszać problemy, z jakimi borykają się rodziny i formułować wnioski oraz propozycje ich rozwiązania – wyjaśnia.
Zgodnie z regulaminem MRR tworzą: przedstawiciele rodzin, które nie wychowują dzieci; rodziców samotnie wychowujących dzieci; rodzin +2 (rodzina z jednym lub dwójką dzieci); rodzin 3+ (troje i więcej dzieci); rodzin, w których występuje problem niepełnosprawności.
Kandydować do rady mógł każdy, warunkiem było jedynie zebranie listy 40 podpisów poparcia od pełnoletnich osób.
Ostatecznie MRR tworzą: Justyna Kołodziejczuk, Agnieszka Kamińska, Izabela Grzeszuk, Sylwia Mazurek, Monika Melaniuk i Bogumiła Chajbos. Ich kadencja potrwa cztery lata.
- Ta rada jest dla mnie osobistą szansą i odpowiedzią na zapotrzebowanie rodziców dzieci niepełnosprawnych – mówi Bogumiła Hajbos, która jest psychologiem i mamą niepełnosprawnej nastolatki.
Nauczycielka Justyna Kołodziejczuk chciałaby promować młodzież międzyrzecką, pokazać rodzicom, że w ich dzieciach tkwi siła, wielka wartość i potencjał. - Moim marzeniem jest zorganizować spektakl promujący wartości prorodzinne i prozdrowotne, angażując w niego młodzież i dzieci, również niepełnosprawne – mówi.
Izabela Grzeszuk chciałaby promować wśród przedsiębiorców program „Karta Rodziny 3+”.
MRR ma być organem opiniodawczym i doradczym burmistrza w zakresie spraw rodzin oraz polityki prorodzinnej. Jej zadania to doradzenie i wspieranie działań burmistrza na rzecz rodzin, proponowanie działań w celu poprawy ich warunków bytowych, współpraca przy tworzeniu projektów i programów związanych z pomocą społeczną i polityką prorodzinną itp.
- Pojawiły się pierwsze pomysły na konkretne działania – mówi burmistrz. - Między innymi program artystyczny promujący rodziny, poszukiwanie sposobu żeby w sklepikach szkolnych pojawiła się zdrowa żywność oraz stworzenie warunków, żeby rodzice spędzali więcej czasu z dziećmi – wymienia.
Kadencja rady trwa 4 lata. Jej członkinie zdecydowały się na spotkania swobodne, bez wybierania przewodniczącego, sekretarza i protokołowania.
Info: Urząd Miasta
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
?????????????????
Czytam: Agnieszka Kamińska. Zaraz padnę ze śmiechu.
autor: gość
Ostatnio komentowane
- Rekordowy maraton wędkarski
- Międzyrzecka „Jedynka” z dużym dofinansowaniem!
- Miłosz Bachonko zagra podczas Dni Drelowa
- Do Siedlec autostradą jeszcze w tym roku
- Przedwakacyjny upominek firmy Wipasz dla uczniów międzyrzeckich szkół
- Wystrzałowe powitanie lata na strzelnicy LOK w Aleksandrówce
- Zaginął Grzegorz Komarowski