Spotkanie z poezją śpiewaną

Spotkanie z poezją śpiewaną i rozstrzygnięcie konkursu historycznego zgromadziły w listopadowy wieczór w Tłuśćcu liczne grono sympatyków inicjatyw prężnej lokalnej organizacji SILT.
Uroczyste podsumowanie VIII edycji gminnego konkursu historycznego "To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci" pod tegorocznym hasłem "Ginące zawody naszych przodków" poprowadzili wspólnie koordynatorka projektu Elżbieta Baj i Czesław Krzysztof Węgrzyniak, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Tłuściec. Wydarzenie organizowane jest nieprzypadkowo 10 listopada, w przedzień rocznicy odzyskania niepodległości, gdyż jego celem jest współpraca międzypokoleniowa, sięganie do wspomnień rodzinnych i wiedzy historycznej o najbliższym regionie oraz pielęgnowanie lokalnej tradycji, a przez to budowanie świadomej dumy z małej Ojczyzny i kształtowanie postawy patriotycznej pośród dzieci i młodzieży. - Prace konkursowe z ubiegłych lat i dzisiejsze są niezbitym dowodem, że młodzi uczestnicy konkursu z terenu gminy Międzyrzec Podlaski znają znaczenie słowa patriotyzm - podkreśliła Elżbieta Baj. - Stowarzyszenie po raz ósmy organizuje konkurs, który sięga w przeszłość do pamięci naszych babć, dziadków, ojców - dodał wójt Krzysztof Adamowicz - Takie spojrzenie na przeszłość i historię jest czymś pięknym i wartościowym. W ten sposób uczymy sie nie tylko historii, ale też szacunku dla naszych rodziców, przodków, dla ich ciężkiej pracy i zaradności życiowej.
II miejsce – Ewelina Matejko, PSP im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu
III miejsce – Julia Filipiuk i Przemysław Filipiuk, PSP im. Karola Krysińskiego w Rudnikach
wyróżnienie - Jagoda Zdunek, PSP im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu
I miejsce – Beata Sidorczuk, PSP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach
III miejsce ex aequo: Joanna Golec, ZPO nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim i Natalia Barczuk, PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy
Konkurs sfinansowano ze środków gminy Międzyrzec Podlaski. Do tej pory odbyły się następujące edycje:
2012 - To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci
2013 - Utrwalamy wspomnienia naszych dziadków z lat młodości
2014 - Razem '89
2015 - Leć głosie po rosie
2016 - Znaki wiary i pamięci
2017 - Moja miejscowość wczoraj i jutro
2018 - Różne oblicza patriotyzmu
2019 - Ginące zawody naszych przodków
Uroczystość uwieńczył koncert poezji śpiewanej barda Wiktora Szałkiewicza z Grodna na Białorusi, laureata międzynarodowych festiwali piosenki autorskiej, któremu towarzyszył kompozytor Anatolij Kandyba, kierownik muzyczny Teatru Dramatycznego w Grodnie.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Ostatnio komentowane
- Rekordowy maraton wędkarski
- Międzyrzecka „Jedynka” z dużym dofinansowaniem!
- Miłosz Bachonko zagra podczas Dni Drelowa
- Do Siedlec autostradą jeszcze w tym roku
- Przedwakacyjny upominek firmy Wipasz dla uczniów międzyrzeckich szkół
- Wystrzałowe powitanie lata na strzelnicy LOK w Aleksandrówce
- Zaginął Grzegorz Komarowski