Mieszkańcy wybierają inwestycję

Budowa siłowni przy ulicy Kalenika, chodnika na ulicy Piłsudskiego i modernizacja infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na osiedlu Zarówie, to niektóre z projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2019. O wyborze inwestycji zadecydują głosy mieszkańców.
Trzeciego września rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców. Potrwa do 14 września. Głos na jedną z propozycji może oddać każdy mieszkaniec, który ukończył 16 rok życia. Prezentujemy zgłoszone i zakwalifikowane projekty:
Mobilne miasteczko ruchu drogowego – koszt 30305,99 zł
Celem mobilnego miasteczka ruchu drogowego jest nauka dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym przepisów i zasad poruszania się rowerem po drogach publicznych. Zadanie bezpośrednio związane jest z problemem nieznajomości przepisów i zasad ruchu drogowego przez dzieci. Dzięki instruktarzom przeprowadzanym w mobilnym miasteczku ruchu drogowego każde dziecko będzie mogło poćwiczyć w praktyce pod okiem instruktora poruszanie się po drogach. Instruktarze będą prowadzone systematycznie i zakończą się egzaminem na kartę rowerową.
Miasteczko ruchu drogowego ma charakter mobilny i może być zlokalizowane w każdym miejscu na terenie miasta spełniającym warunki techniczne. Szczegółowe koszty:
Maty gumowe/mata gumowa rondo (1 szt.), przejście dla pieszych, dojazd do ronda, dojazd do skrzyżowania, przejazd kolejowy, mata gumowa "ścieżka" (32 szt.) - 10233,60 zł
Sygnalizatory/3-komorowy dla ruchu kołowego (4 szt.), 3/2-komorowy dla ruchu pieszo-kołowego (2 szt), kolejowy+rogatka (2 szt.) - 16728 zł
Mini znaki drogowe (33 szt.), podstawa metalowa (26 szt.) - 2667,89 zł
Koszty wysyłki – 676,50 zł
Budowa placu zabaw z siłownią zewnętrzną przy ulicy M. Kalenika – koszt 22000 zł
Celem zadania jest stworzenie miejsca zabaw i aktywności sportowej dla młodzieży i dorosłych. Projekt jest nastawiony na propagowanie aktywnego stylu życia wśród mieszkańców, rozwijanie zainteresowań sportowych wśród młodzieży, poprawę kondycji fizycznej.
Lokalizacja inwestycji: teren przy istniejącym placu zabaw dla dzieci przy ul. Mieczysława Kalenika w Międzyrzecu Podlaskim. Szczegółowe koszty:
Zakup urządzeń siłowni (rower, orbitek wolnostojący, biegacz wolnostojący, twister/steper) – 20000 zł
Montaż elementów siłowni - 1000 zł
Zakup 2 ławek z montażem - 1000 zł
Budowa chodnika na ulicy Józefa Piłsudskiego – 100000 zł
Celem zadania jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa przede wszystkim dzieci uczęszczających do szkół położonych w centrum miasta. Budowa chodnika poprawi standard życia mieszkańcom osiedla „Młynarska”, bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z tego ciągu komunikacyjnego. Ponadto ułatwi poruszanie się po jezdni pojazdom zmechanizowanym. Szczegółowe koszty:
Prace pomiarowe – 5000 zł
Roboty ziemne (korytowanie) – 20000 zł
Ustawienie obrzeży – 15000 zł
Ułożenie warstw konstrukcyjnych – 18000 zł
Ułożenie nawierzchni chodnika z kostki o grubości 6 cm – 42000 zł
Modernizacja istniejącej infrastruktury rekreacyjno-sportowej na osiedlu wielorodzinnym przy ul. Zarówie – koszt 100000 zł
Celem zadania jest poprawa istniejącej infrastruktury rekreacyjno-sportowej na osiedlu wielorodzinnym przy ul. Zarówie. Obecny plac zabaw jest w fatalnym stanie (ogromne doły w nawierzchni, przestarzały stan techniczny urządzeń i ogrodzenia). Boisko do gier zespołowych wymaga dokończenia ogrodzenia i odnowienia nawierzchni. W skateparku wskazana jest naprawa ogrodzenia i obecnych urządzeń. Realizacja zadania jest niezbędna z punktu widzenia wszystkich mieszkańców osiedla i domów jednorodzinnych tej części miasta. Pozwoli na uatrakcyjnienie oferty rekreacyjno-sportowej miasta oraz wpłynie na poprawę estetyki, bezpieczeństwa dzieci i ich opiekunów. Szczegółowe koszty:
Ogrodzenie placu zabaw – 6000 zł
Ogrodzenie boiska – 12000 zł
Nawierzchnia poliuretanowa na placu zabaw – 35000 zł
Siłownia zewnętrzna (2 elementy) – 12000 zł
Piaskownica, huśtawka, zjeżdżalnia, ławeczki – 35000 zł
Wykonanie projektu budowy ulicy Żytniej w Międzyrzecu Podlaskim – koszty 30000 zł
Celem zadania jest wykonanie projektu budowlanego ulicy Żytniej. Celem zadania jest ułatwienie poruszania się pieszych i pojazdów mechanicznych po ulicy Żytniej.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
do obrońcy puszczy
Tak się składa, że do auta siadam sporadycznie 2-3 razy w miesiącu. Myślisz, że za miesiąc będzie lepiej? Ja mam takie zdanie: przed wyborami to nawet te dobre nawierzchnie warto rozgrzebać no bo czego się nie robi w ramach wyborczej kiełbasy, a mieszkańcy jak te zwierzęta wszysko zjedzą.
autor: MM
mobilne miasteczko przyda sie glosujemy
autor: gość
Biedactwo. Wesprzyj greenpeace i zielonych, zrób sobie miesiąc bez samochodu.
autor: obrońca puszczy
Na obecną chwilę -nie licząc tych głównych- to każda ulica w naszym mieście jest podobna do Okólnej nawet te asfaltowe w obecnej chwili niczym się nie różnią wszędzie rozgrzebane i doły takie że zawieszenie można zostawić.
autor: MM
do Artur
Nie wsionka bo miasto :) Pozdrowienia dla pani polonistki
autor: MM
A co nie wsionka?
autor: artur
A o odwodnieniu ulicy Zahajkowskiej pan burmistrz pamięta? Proponuję spacerek chodnikiem jak deszcz popada - bez kajaka ani rusz. To pewnie dlatego na żwirowni nowa wypożyczalnia sprzętu
autor: MM
!
A czy o ulicy okólnej to pan burmistrz pamięta? Zawieszenie można urwać,poza tym tumany kurzu albo błoto.
autor: SSS
Ostatnio komentowane
- Rekordowy maraton wędkarski
- Międzyrzecka „Jedynka” z dużym dofinansowaniem!
- Miłosz Bachonko zagra podczas Dni Drelowa
- Do Siedlec autostradą jeszcze w tym roku
- Przedwakacyjny upominek firmy Wipasz dla uczniów międzyrzeckich szkół
- Wystrzałowe powitanie lata na strzelnicy LOK w Aleksandrówce
- Zaginął Grzegorz Komarowski