„Królewna Śnieżka” dla drelowskich przedszkolaków

Aktualności 1 zdjęcie
"Królewna Śnieżka" dla drelowskich przedszkolaków (fot. A. Lewczuk)

Królewna Śnieżka to jedna z najbardziej znanych i lubianych przez dzieci bajkowych postaci. Dlatego właśnie ona była bohaterką przedstawienia, które dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Drelowie z opiekunką panią Wiolą przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola.

Przedstawienie odbyło się w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie podczas Balu Przebierańców dla dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Drelowie. Treść bajki zna pewnie każdy maluch: zła macocha Królowa, która codziennie przeglądała się w czarodziejskim zwierciadle postanowiła wygnać piękną pasierbicę z królestwa, ponieważ zazdrościła jej urody. Na szczęście Śnieżka trafiła do domku siedmiu krasnoludków i zamieszkała razem z nimi. Królowa, zła i podstępna, gdy dowiedziała się o tym, znalazła domek krasnoludków i Śnieżkę, przebrana za staruszkę poczęstowała ją zatrutym jabłkiem. Śnieżka zasnęła. Oczywiście, jak to w bajkach bywa, zjawił się książę i uratował Śnieżkę a wszystko skończyło się szczęśliwie.

Ta piękna, wzruszająca historia oraz gra naszych małych aktorów z pewnością pobudziła dziecięcą wyobraźnię. Cały występ wzbogaciła malownicza dekoracja sceny oraz kostiumy, które przeniosły nas w cudowny świat bajek i pozwoliły na moment zapomnieć o szarej rzeczywistości. Zadbali o to pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Drelowie wspólnie z rodzicami.

W czasie występów, jak również w trakcie ich przygotowywania dzieci stają się prawdziwymi „małymi aktorami". Występy przed rówieśnikami i zaproszonymi gośćmi wpływają budująco na ich dowartościowanie. Dzieci poprzez identyfikowanie się z bohaterami wystawianych sztuk uczą się odróżniać wartości dobre od złych, których granica w dobie Internetu i wirtualnego świata gier komputerowych nieco się zaciera. Ćwiczenia teatralne to doskonały trening pamięci i koncentracji, doskonalą również umiejętności poprawnej wymowy, techniki głośnego mówienia i czytania a jednocześnie uczą jak radzić sobie ze stresem, opanowywać tremę. Dają również poczucie wspólnej odpowiedzialności za odgrywaną sztukę, poczucie spełnienia i zadowolenia, gdy przygotowany spektakl nagradzany jest brawami publiczności.

zdjęcia: Aleksandra Lewczuk

Galeria zdjęć


Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

Podobne artykuły: